MIDDELBURG – Commissaris van de Koningin van Zeeland, Karla Peijs, ontvangt vrijdag een grote groep ‘Bijzondere Zeeuwen’.
Het is al jaren een traditie om vlak na Nieuwjaar Zeeuwen op het Zeeuwse provinciehuis te ontvangen die het jaar ervoor iets bijzonders hebben bereikt of gepresteerd. Onder hen die dit keer de eretitel ‘Bijzondere Zeeuw’ krijgen, zijn onder anderen: wielrenner Johnny Hoogerland voor zijn prestaties in de Giro, Sergio Herman die als een van de weinige koks ter wereld de maximale score kreeg van restaurantgids GaultMillau, de medewerkers Restaurant La Piccola Italia voor de lekkerste pizza margherita van Nederland volgens pizzatest van de ANWB Kampioen, Dennis Mijnsbergen Nederlands kampioen biertappen en René Janssen uitgeroepen tot beste reisadviseur van Nederland.
Hieronder de complete lijst van Bijzonder Zeeuwen:
Shirin van Anrooy, Gouden medaille jongste categorie NK Duatlon
Harmonie Muziekvereniging Apollo, Gouden medaille op het 12e Internationale HaFaBra-festival in Praag.
Barbershop kwartet Aquadraat, Nederlands kampioen barbershopzingen 2009
Anthony van Assche, Nederlands kampioen op de meerkamp bij de senioren; Nederlands kampioen voltige; Nederlands kampioen brug
de heer G.J. Bakker, Nationaal Kampioen met het fokken van klein chinchilla (konijnenras)
Bløf, Winnaar Edison als beste band van Nederland
Jan Brink, zwemvereniging De Stormvogel, Vier gouden medailles tijdens Nederlandse masterkampioenschappen zwemmen; twee gouden medailles tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor Masters te Eindhoven
Conzuela Brink-Navest, Nederlands kampioen Masters 35+ op de NK korte baan januari 2009 op de 400 meter wisselslag
Calvijn College, afdeling Krabbendijke, Winnaar gouden medaille bij zgn. teamchallenge bij Junior Vakkanjer Wedstrijden 2009 (landelijke techniekwedstrijden)
Leerlingen Calvijn College Middelburg, (Koen Maljaars, Simone van Keulen, Pieter Provoost, Liseth Poortvliet, Charina Roos, Martin Hage, Sam de Visser), Winnaars titel “Beste Learning Company van Nederland” met de verkoop van zgn. Giga-Stickies
Inge Courtin, Twirlvereniging The Showgirls, Gouden medaille Nationale Kampioenschappen twirlen
Bob Dalmeijer, Nederlands kampioen 100 meter rugslag bij de Nederlandse juniorenkampioenschappen zwemmen
Jens van Dam, Nederlands kampioen driebanden klein bij de jeugd
Jan Dees, Beste bolusbakker van Zeeland
Amanda Dekkers, Gouden medaille in de categorie non unified sports tijdens Special Olympics in Lelystad. Nederlands kampioen indoorroeien voor sporters met een beperking.
Deltaband, Eerste prijs op het Wereld Muziek Concours
Stefan de Die, Zeeuws Sportman van het jaar 2008 (gekozen in 2009)
Marco Donders, Zeeuws kampioen zweefvliegen, winnaar Wout Bakker Trofee 2009
Chelsea Drayer, Zeeuws voorleeskampioen 2009
Boekhandel De Drukkery, Beste boekhandel van het jaar 2009-2010
Joannathan Duinkerke, ZRTC Theo Middelkamp, Zeeuws Sportman van het jaar 2008, aangepaste sporten met een verstandelijke beperking (gekozen in 2009); Nederlands kampioen tijdrijden voor ID-renners
Johan Elenbaas, Nederlands kampioen categorie specialist en bovenbouw vakcolleges, decoratieve technieken, tijdens landelijke vakwedstrijd decoratieschilderen van de Studieclub Schilders
Bierbrouwerij Emelisse, Het hier gebrouwen bier Emelisse Imperial Russian Stout is tijdens het winterbierfestival in Gouda verkozen tot beste winterbier van Nederland
Erwin Fermont, Gouden medaille Hippiade (NK) categorie tweespan pony’s dressuur
Air jeugdteam B van Forza Gymnastica, Gouden medaille NK Airtumbling
Team senior dames van Forza Gymnastica, Gouden medaille NK Groepsspringen minitrampoline B-categorie
Team junior dames van Forza Gymnastica, Gouden medaille NK Groepsspringen minitrampoline B-categorie
Arie Goud, Vogelvereniging Inter Scaldis, Nederlands kampioen met witte rijstvogels in de categorie tropische vogels bij de jaarlijkse kampioenschappen van de Algemene Nederlandse Bond van Vogelhouders. Tevens wereldkampioen met een witte rijstvogel in de categorie tropische vogels tijdens het WK in Piacenza (Italië).
Liesbeth Goudzwaard-Labeur, Winnares Spaanprijs 2009 (wordt eens in de twee jaar uitgereikt aan iemand die een opmerkelijke artistieke, publicitaire of communicatieve bijdrage aan het geestelijk of kerkelijk leven in Nederland heeft geleverd)
Marjet van der Graaff, Zeeuwse Sportvrouw van het jaar 2008 (gekozen in 2009); met Christel Boeljon Euopese golftitel voor vrouwenteams (Ladies Nations Cup)
Eric Grim, Winnaar (landelijke) Schildersvakprijs 2009
Denise Gunst, Nederlands kampioen wielrennen voor de jeugd categorie 5
Sergio Herman, Heeft als eerste kok ter wereld de maximale score van restaurantgids GaultMillau gekregen
Konstruktiebedrijf Hillebrand BV, Winnaar Betonprijs 2009 in de categorie bruggen en viaducten
Marijke van Hoek, De Stormvogel, Goud op de 200 meter schoolslag bij de Nederlandse Kampioenschappen voor Masters te Eindhoven
Johnny Hoogerland, Heeft zich in 2009 op een bijzondere manier geprofileerd als wielrenner.
Mandy Houtekamer, Gouden medaille twirling bij de Nationale Kampioenschappen twirlen
Cees van Houwelingen, Zwem- en Poloclub De Schelde, Vier gouden medailles tijdens Nederlandse masterkampioenschappen zwemmen; goud op de 50, 100 en 200 meter schoolslag en de 50 meter vrije slag bij de Nederlandse Kampioenschappen voor Masters te Eindhoven
Sjaak Hullekes, Winnaar derde Dutch Fashion Award
Kaylee Janse, Gouden medaille individueel springen bij NK Air Tumbling
René Janssen, Beste reisadviseur van Nederland
Fleur Jeras, Schrijfster een van de 100 beste gedichten bij jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren van 12 tot 18 jaar uit Nederland en Vlaanderen, als zodanig plaats in de nieuwe dichtbundel
Jeugdbrandweer Middelburg, Landskampioen klasse junioren lage druk
Jeugdbrandweer Westerschouwen, Landskampioen in de klasse aspiranten hoge druk
Joyce Jobse en Jan Jobse, Zeeuws kampioen sjezenrijden 2009
Junior Drumcorps Johan Friso, Nederlands kampioen show in de cadet class
Anita Joziasse, Nederlands kampioen Marathon in de klasse Vrouwen 45
Henk de Kam, Winnaar Nederlands-Belgisch kampioenschap powerhorse, competitie enkelspannen
Mandy Kasse, Nederlands kampioen Rallyracing Junior klasse
Sanne van Kempen, Schrijfster een van de 100 beste gedichten bij jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren van 12 tot 18 jaar uit Nederland en Vlaanderen, als zodanig plaats in de nieuwe dichtbundel
Lesley Kerkhove, Zeeuws Sporttalent van het jaar 2008 (gekozen in 2009); Nederlands kampioen indoor tennis (categorie t/m 18 jaar)
Kees-Jan van der Klooster, Zeeuws Sportman van het jaar 2008, aangepaste sporten met een lichamelijke beperking (gekozen in 2009)
Karin Krappen, Winnares bij de vrouwen van het Open Holland darten
Terese van Lare, Nederlands kampioen triatlon (voor de 29ste keer); Europees kampioen triatlon op de olympische afstand
Mevrouw P. van Leijen, winnaar Jaarprijs voor Volharding en Vernuft van de Stichting Molengiftenfonds
Roeland Lievens, Nederlands kampioen indoorroeien bij de lichtgewicht mannen
Joey de Loor, Organisatie eerste landelijke sportdag voor kinderen met een lichamelijke of visuele beperking (Sportbillies) met een via Create Your World gewonnen subsidie
Estafetteploeg jongens zwemvereniging Luctor et Emergo, Nederlands kampioen 4 x 100 meter wisselslag lange baan
Estafetteploeg masters zwemvereniging Luctor et Emergo, Nederlands record masters
Sjaak Luteijn, Eerste plaats categorie mannen 50+ NK halve marathon
Marieke Maas, Nederlands kampioen Pole Gymnastic
Nastenka Meerman, Winnaar gouden medaille schoonspringen bij de landelijke finale Breedtesport Competitie in Arnhem
Priscilla Meerman, Nederlands kampioen 10.000 meter vrije slag jeugdcategorie zwemmen in open water
Rinaldo Meeuwse, Nederlands kampioen schieten op het onderdeel 300 meter met een groot kaliber standaard geweer
Kelly Merison, Nederlands kampioen boksen klasse -66 kilogram
Niels Mesu, Nederlands kampioen skeeleren bij de beloften
Dennis Mijnsbergen, Nederlands kampioen biertappen
Manon Minneboo, Nederlands kampioen sprint op de 50 meter vrije slag en op de 100 meter wisselslag in de leeftijdscategorie tot zestien jaar
Medewerkers kapsalon Moooi makers & kappers, Winnaar Gold Trophy 2009 in de categorie trendy met een hairextensionskapsel
Evita van Oeffelen, Twirl en Dancefactory, Gouden medaille danstwirl bij de Nationale Kampioenschappen twirlen
Ineke Otte, Winnaar prijs voor het beste ontwerp van de TNO Design Competition tijdens Dutch Design Week Eindhoven; winnaar prijs voor de meest trendy, kleurrijke, unieke, fatasie fashion sieraden 2009 tijdens Eclat de Mode (sieradenbeurs) in Parijs.
Medewerkers Restaurant La Piccola Italia, Lekkerste pizza margherita van Nederland volgens pizzatest van de ANWB Kampioen
De heer en mevrouw Poisonnier-Buysse, Beste supermarktondernemers van Zeeland
Arnold Polderman, Visueel gehandicapt. Met Dennis Raadtgever Nederlands kampioen tijdrijden op de tandem.
Pouwelse Tuinen, Beste leerbedrijf 2009 in de sector groene ruimte
Jeugdgroep Protestantse Gemeente Oost-Souburg, Winnaar landelijke Stefanustrofee van Kerk in Actie (project: diner voor klanten van de Voedselbank)
René Provoost, Zeeuws kampioen ringrijden
Tonny de Putter, Nederlands kampioen categorie sanitairtechniek bij de Skills Masters 2009
Dennis Raadtgever, Met Arnold Polderman Nederlands kampioen tijdrijden op de tandem
Renate Rammeloo, Beste Zorgidee 2009 (landelijke wedstrijd ONVZ Zorgverzekeraar)
Linda van de Ree, Zwem- en waterpoloclub De Ganze, Goud op de 100 meter schoolslag tijdens Nederlandse Kampioenschappen voor Masters te Eindhoven
Karin Rewijk-Labruyere, Nederlands kampioen kanonschieten, discipline 50 meter Bombarde
Elisa Rijk, Nederlands kampioen duatlon in de categorie vrouwen onder 23 jaar
Stephanie Rombout, Zwemvereniging Luctor et Emergo, Zes masterrecords en 9 x nationaal masterkampioen, tijdens Nederlandse masterkampioenschappen zwemmen
Peter Romkes, Goud op de 100 meter bij Nederlandse kampioenschappen zwemmen voor Masters
Gert Jan Salm, Winnaar internationale wedstrijd hoefsmeden te Groningen
Björn Scherbeijn, Nederlands kampioen 100 meter schoolslag bij de Nederlandse juniorenkampioenschappen zwemmen
Justin Schiewold, Nederlands studentenkampioen boksen 2009
Sébastièn Schletterer, Winnaar Zeeuwse Kustmarathon 2009
Verswinkel Marlou Segers, beste noten en zuidvruchtenspecialist 2009 en beste vleeswarenspecialist van Nederland
Juniorenteam beginners leeftijd 12-16 jaar Twirlvereniging The Showgirls, Gouden medaille in twirlen bij de Nationale Kampioenschappen twirlen, Team leeftijd 12-16 jaar
Twirlvereniging The Showgirls, Gouden medaille bij freestyle bij de Nationale Kampioenschappen twirlen
Evelien Sinke, Schrijfster een van de 100 beste gedichten bij jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren van 12 tot 18 jaar uit Nederland en Vlaanderen, als zodanig plaats in de nieuwe dichtbundel
Leerlingen Mytylschool De Sprienke, Nederlands kampioen roeien in de categorie voor mytylscholen
Judith Stap, Nederlands kampioen 400 meter wisselslag in de jeugdcategorie; Nederlands kampioen 1000 meter vrije slag jeugd zwemmen in open water
Estafettemeisjes zwemvereniging De Stormvogel, Zeeuwse Sportploeg van het jaar 2008 (gekozen in 2009)
Mannenzwemploeg zwemvereniging De Stormvogel, Nederlands masterrecord 4×50 meter vrij tijdens Nederlandse masterkampioenschappen zwemmen
Frans Sturm, Eerste, tweede en derde prijs in de categorie “zelf gecreëerde dahlia’s” tijdens Nederlands kampioenschap voor dahliakwekers
Verzorgingshuis Ter Reede, Eerste prijs LNV Smaakprijs en derde plaats bij de Gastvrijheidszorg Award
Ondernemingsraad Zorggroep Ter Weel, Winnaar landelijke prijs voor het beste resultaat in 2008 (gekozen in 2009)
Beb Thijs, Europees kampioen roeifietsen
Leonie Ton, Winnares (vrouwen) Zeeuwse Kustmarathon 2009
Barre Verkerke, Nederlands kampioen categorie niveau 4 (studerenden), decoratieve technieken tijdens landelijke vakwedstrijd decoratieschilderen van de Studieclub Schilders
Astrid de Visser-van Liere, Nederlands kampioen Westernriding in de categorie “versatile horse”
Ron van Vliet, Nederlands kampioen Masters 45+ op de NK korte baan januari 2009 op de 50 meter vlinderslag
Wilko de Vos, Nederlands kampioen Marathon categorie Mannen 45
Didi de Vries, Goud NK mountainbike categorie 11/12 jarigen
Nico Walhout, Junior kampioen Grillproducten 2009 (met Zeeuws spek) tijdens Slavakto
Hans Weerheim, Nederlands kampioen categorie vmbo electrotechniek bij Skills Masters 2009
Transport- en containerbedrijf Wielemaker, Winnaar Prijs Creatief Ondernemerschap 2009
Lou Willemse, Gouden medaille Hippiade (NK) mennen klasse M vaardigheid
Yvonne Wisse, Nederlands kampioen op de 100 meter horden tijdens NK Atletiek
Arno Wouters, Goud op de 200 meter wisselslag bij de Nederlandse Kampioenschappen voor Masters te Eindhoven
Lindsay Wyatt, Nederlands kampioene jiu-jitsu in de klasse -70 kilo
Igor van Zalinge, Nederlands kampioen zeilen in de Flashklasse
Directie Zeeuws Museum, Winnaar Museumprijs van de Raad van Europa
Casper Zwier, Nederlands kampioen zwemmen 1500 meter vrij jongens (junioren 1)
Lees ook:Zeeuws Compliment!
Lees ook:Yvonne Wisse Nederlands kampioen op 100 meter horden
Lees ook:Winnaars Veerse sportgala!
Lees ook:Het Beste Restaurant van Nederland is…
Lees ook:Marianne Vos pakt eerste Olympisch goud voor Nederland!